Korneoterapia podstawą pracy kosmetologa

0
499
Human skin anatomy isolated on white photo-realistic vector illustration

Korneoterapia jest metodą terapii, której podstawową zasadą jest naprawa i utrzymanie systemów obronnych bariery skórnej. Jak sama nazwa wskazuje, korneoterapia jest ściśle związana z korneobiologią, czyli procesami fizjologicznymi, biologicznymi i biochemicznymi warstwy rogowej naskórka, która stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka.
Podstawową zasadą korneoterapii jest utrzymanie naskórka w stanie nienaruszonym przez cały czas. To także zindywidualizowane podejście do pielęgnacji i terapii skóry, podążające ścieżką, która bada i definiuje przyczyny schorzeń przed wybraniem odpowiednich zabiegów i zastosowań terapeutycznych, w dalszej kolejności zapewniającej najlepszy efekt.

Magda Komorowska

kosmetolożka, korneoterapeutka, szkoleniowiec i założycielka platformy edukacyjnej dlakosmetologow.pl, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Korneoterapii Stosowanej, opiekunka marki dermaviduals®, prelegentka sympozjów i konferencji branży beauty, swoje szkolenia kieruje do kosmetologów rozpoczynających pracę w zawodzie, jak i wieloletnich praktyków, podejmując tematy diagnostyki skóry, prowadzenia wywiadu kosmetologicznego, fizjologii skóry, korneoterapii i rozwijania nurtu kosmetologii spersonalizowanej.
W: dlakosmetologow.pl
E: szkolenia@dlakosmetologow.pl

PełPełna wersja artykułu: Kosmetologia Estetyczna. 2021;10(4):51-53
Inne wydania KE w wersji drukowanej lub cyfrowej dostępne w sklepie KE
Kosmetologię Estetyczną kupisz również w sieci Empik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj