Diagnostyka laboratoryjna w pracy kosmetologa

1
1616

Skóra to jeden z wielu narządów, składających się na ciało człowieka. Układy, tworzone przez te narządy, oddziałują na siebie wzajemnie, a mimo to zazwyczaj każdy z elementów układu postrzega się w oderwaniu od pozostałych. Traktowanie skóry jako samodzielnej, odizolowanej od reszty tkanek struktury również nie znajduje zastosowania w praktyce. Zaburzenia hormonalne, niedobory mikro- i makroelementów, stany zapalne czy stres wpływają na kondycję naskórka i skóry właściwej. Stan zdrowia zdecydowanie przekłada się na wygląd i funkcjonowanie skóry.

Agata Zejfer

absolwentka kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i psychologii na Uniwersytecie SWPS, wykładowczyni na kongresach branżowych, autorka licznych publikacji, w tym anglojęzycznych, prekursorka interdyscyplinarnego podejścia do pracy, które przekazuje podczas szkoleń z obszaru: kosmetologii, dermatologii, medycyny funkcjonalnej, diagnostyki laboratoryjnej i suplementacji. Od 2015 r. prowadzi gabinet kosmetologiczny Kosmetologia Interdyscyplinarna Agata Zejfer, w którym udziela konsultacji i tworzy spersonalizowane terapie, oparte na dokładnym wywiadzie i wynikach badań laboratoryjnych.

E: agatazejfer91@gmail.com
W: agatazejfer.pl

Pełna wersja artykułu: Kosmetologia Estetyczna. 2021;10(6):37-38
Inne wydania KE w wersji drukowanej lub cyfrowej dostępne w sklepie KE
Kosmetologię Estetyczną kupisz również w sieci Empik

1 KOMENTARZ

  1. Czeski producent najwyższej jakości urządzeń kosmetologicznych. W asortymencie firmy znajdują się zarówno urządzenia, które zawierają klasyczne techniki, jak i innowacyjne technolog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj