Uczniowie szkoły ANAGRA zdobyli złoty i srebrny medal w krajowych eliminacjach SkillsPoland

0
110

W Gdańsku po raz pierwszy w Polsce odbyły się eliminacje krajowe w konkurencji zabiegi kosmetyczne SkillsPoland. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie EuroSkills. Po raz pierwszy takie zawody odbędą się u nas w Polsce w Gdańsku na początku września bieżącego roku. W trakcie czterech dni zmagań rozegrano konkursy aż w 22 konkurencjach (różne zawody szkolnictwa branżowego). Udział wzięli (oprócz najlepszych zawodników z Polski) również reprezentanci innych krajów. Sędziami (ekspertami) byli znakomici, rodzimi fachowcy i wybitne postaci z zagranicy. Na zwycięzców czekały liczne nagrody od partnerów, ale najbardziej wartościowy był złoty medal i możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy.

Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa wspólnie z głównym organizatorem WorldSkills Poland oraz partnerami konkurencji marką Lart, Farmona, Golden Rose i Pomorską Medyczną Szkołą Policealną (patronat medialny nad konkursem objęło czasopismo branżowe Kosmetologia Estetyczna) zorganizowała po raz pierwszy w Polsce konkurs kosmetyczny dla uczniów i absolwentów szkół, podczas którego uczestnicy musieli wykonać trzy zadania z zakresu kosmetologii, stylizacji paznokci i makijażu:

a) zabieg pielęgnacyjny skóry na twarzy, szyi i dekolcie dostosowany do jej potrzeb,
b) manicure hybrydowy z nałożeniem odpowiednią techniką lakieru,
c) makijaż zgodny ze sztuką i tematyką zadania konkursowego.


Jest to najtrudniejszy konkurs w Polsce, podczas którego zawodnicy muszą wykazać umiejętności z zakresu kosmetologii, stylizacji paznokci i wizażu oraz pracy z klientem (wszystkie zadania były wykonywane na modelkach ze szkoły Anagra). Zawody trwały kilka dni, przez które uczestnicy musieli być w pełnym skupieniu, aby poradzić sobie z zadaniami i presją, ponieważ stawka tego konkursu była bardzo wysoka.

Ze szkoły Anagra udział wzięło dwóch uczniów z klasy 4: Dominika Zarychta i Adam Skibiński. Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, ale w swoim pierwszym konkursie zawodowym w życiu poradzili sobie bardzo dobrze. Dominika Zarychta zdobyła srebrny medal a Adam Skibiński został zwycięzcą, zdobywając złoty medal, wartościowe nagrody rzeczowe od partnerów i będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Gdańsku.

W: ANAGRA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj