Uczniowie szkoły ANAGRA zdobyli złoty i srebrny medal w krajowych eliminacjach SkillsPoland

1
722

W Gdańsku po raz pierwszy w Polsce odbyły się eliminacje krajowe w konkurencji zabiegi kosmetyczne SkillsPoland. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie EuroSkills. Po raz pierwszy takie zawody odbędą się u nas w Polsce w Gdańsku na początku września bieżącego roku. W trakcie czterech dni zmagań rozegrano konkursy aż w 22 konkurencjach (różne zawody szkolnictwa branżowego). Udział wzięli (oprócz najlepszych zawodników z Polski) również reprezentanci innych krajów. Sędziami (ekspertami) byli znakomici, rodzimi fachowcy i wybitne postaci z zagranicy. Na zwycięzców czekały liczne nagrody od partnerów, ale najbardziej wartościowy był złoty medal i możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy.

Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa wspólnie z głównym organizatorem WorldSkills Poland oraz partnerami konkurencji marką Lart, Farmona, Golden Rose i Pomorską Medyczną Szkołą Policealną (patronat medialny nad konkursem objęło czasopismo branżowe Kosmetologia Estetyczna) zorganizowała po raz pierwszy w Polsce konkurs kosmetyczny dla uczniów i absolwentów szkół, podczas którego uczestnicy musieli wykonać trzy zadania z zakresu kosmetologii, stylizacji paznokci i makijażu:

a) zabieg pielęgnacyjny skóry na twarzy, szyi i dekolcie dostosowany do jej potrzeb,
b) manicure hybrydowy z nałożeniem odpowiednią techniką lakieru,
c) makijaż zgodny ze sztuką i tematyką zadania konkursowego.


Jest to najtrudniejszy konkurs w Polsce, podczas którego zawodnicy muszą wykazać umiejętności z zakresu kosmetologii, stylizacji paznokci i wizażu oraz pracy z klientem (wszystkie zadania były wykonywane na modelkach ze szkoły Anagra). Zawody trwały kilka dni, przez które uczestnicy musieli być w pełnym skupieniu, aby poradzić sobie z zadaniami i presją, ponieważ stawka tego konkursu była bardzo wysoka.

Ze szkoły Anagra udział wzięło dwóch uczniów z klasy 4: Dominika Zarychta i Adam Skibiński. Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, ale w swoim pierwszym konkursie zawodowym w życiu poradzili sobie bardzo dobrze. Dominika Zarychta zdobyła srebrny medal a Adam Skibiński został zwycięzcą, zdobywając złoty medal, wartościowe nagrody rzeczowe od partnerów i będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Gdańsku.

W: ANAGRA

1 KOMENTARZ

  1. Szczerze gratuluję Dominice Zarychcie oraz Adamowi Skibińskiemu z klasy 4 Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra w Łodzi z okazji zdobycia wspaniałych wyników podczas eliminacji krajowych w konkursie SkillsPoland w Gdańsku! To niesamowite osiągnięcie, które dowodzi, że posiadają oni nie tylko wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetologii, stylizacji paznokci i makijażu, ale także determinację, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

    Jestem również bardzo dumny, że polski sektor kosmetyczny ma tak utalentowanych przedstawicieli, którzy będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie EuroSkills. To wspaniała okazja, aby pokazać światu, jakie mamy zdolności i umiejętności.

    Serdecznie gratuluję również szkole Anagra oraz organizatorom konkursu za zorganizowanie tak wspaniałego wydarzenia, które przyciągnęło tak wielu utalentowanych zawodników i ekspertów z kraju i zagranicy. Dzięki takim konkursom młodzi ludzie mają okazję rozwijać swoje pasje i umiejętności, co z pewnością przyczynia się do rozwoju branży kosmetycznej w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj