Psychokosmetologia – nowa gałąź kosmetologii

0
3197

Psychokosmetologia jest nowym nurtem w dziedzinie kosmetologii. Dotyczy holistycznej opieki nad organizmem człowieka, biorąc pod uwagę zarówno psyche, jak i soma.
Psychokosmetologia jest bliska interdyscyplinarnej dziedzinie psychodermatologii. Powstała jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczeństwa. Żyjemy w czasach, w których wszystko dzieje się w szybkim tempie, a stres jest wszechobecny. Kosmetolodzy coraz częściej mają do czynienia z bardzo zestresowanymi osobami, niejednokrotnie cierpiącymi na zaburzenia percepcji własnego ciała. Proponowane w psychokosmetologii metody terapeutyczne szczególnie uwzględniają stres, choroby psychosomatyczne oraz naturalne terapie anty-aging.

Marta Kolankowska-Trzcińska

kosmetolog, pasjonatka i propagatorka psychokosmetologii w Polsce, założycielka instytutu kosmetycznego Cosmetology & Mind, szkoleniowiec. Autorka nowatorskiej pracy dyplomowej „Wpływ medytacji buddyjskiej na organizm człowieka – możliwości wykorzystania medytacji w kosmetologii”, napisanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogdana Sadowskiego. Autorka eksperckich artykułów dotyczących kosmetologii, prelegentka na kongresach branży kosmetycznej. Organizatorka warsztatów związanych z psychokosmetologią oraz I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Psychokosmetologia”

E: instytutthalgomk@wp.pl

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna 2019, vol. 8(6): 802

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj