Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

0
2948

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa to jedne z najprostszych technicznie zabiegów wykonywanych w celu poprawy stanu skóry. Polegają na podawaniu małych dawek leków lub substancji czynnych na uszkodzoną mikronakłuciami skórę, śródskórnie lub podskórnie. Wskazań do tego typu zabiegów istnieje wiele: od rewitalizacji skóry i redukcji przebarwień, poprzez leczenie blizn, rozstępów, do łysienia czy cellulitu.
Obecnie wskazane jest łączenie takich terapii z innymi zabiegami, co znacznie poprawia efekt kliniczny, np. z peelingami chemicznymi, radiofrekwencją czy endermologią. Dzięki mezoterapii substancje odżywcze i stymulujące trafiają bezpośrednio do skóry z ominięciem przewodu pokarmowego. Wachlarz preparatów mono- i multiskładnikowych, dedykowanych do zabiegów mezoterapii, jest bardzo szeroki. Dobór substancji zależy od leczonego problemu.

dr Grażyna Walkowicz

dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dyplom lekarza medycyny estetycznej – PTME i AA w Warszawie PTL, właścicielka Centrum Med-Beauty oraz Akademii Szkoleniowej dla lekarzy i kosmetologów Fillers Academy by Med-Beauty w Katowicach

M: +48 602 114 779
E: centrum@med-beauty.pl
W: fillersacademy.pl

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna 2019, vol. 8(4): 466

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj