Trwa nabór do Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL na rok akademicki 2018/2019!

0
1551

Lekarz, jeśli chce praktykować odpowiedzialną medycynę estetyczną, powinien być przygotowany w taki sam sposób, jak w innych specjalnościach medycznych. W PSME PTL możesz zdobyć wykształcenie na najwyższym poziomie, bliskim specjalizacji lekarskiej.  

Obecnie zapotrzebowanie społeczne Polaków na usługi z zakresu medycyny estetycznej stale wzrasta. To z kolei wpływa na większe zainteresowanie lekarzy tą dziedziną. Rośnie więc też liczba gabinetów, określanych często nadużywanym mianem „klinik medycyny estetycznej”. Nie wolno jednak zapominać, że tego typu zabiegi to ingerencja medyczna, a najważniejszą kwestią powinny być kompetencje osoby wykonującej je.

Medycyna estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina, w związku z tym wymaga specyficznej edukacji
i stałego podnoszenia swoich umiejętności teoretycznych i praktycznych. To istotne szczególnie wobec ciągłego rozwoju technologii i nowości w branży farmaceutyczno-kosmetycznej. W zgodnej opinii środowiska medycznego ogromna liczba kursów i szkoleń dostępna na rynku może stanowić jedynie uzupełnienie wiedzy lekarza na temat medycyny estetycznej. W przeciwnym wypadku osoby, które wykonują zabiegi mogą jedynie zaszkodzić, a nie pomóc pacjentom.

Zdobyta wiedza z zakresu medycyny estetycznej powinna opierać się na systemie podobnym do specjalistycznego, gdzie istnieje możliwość sprawdzenia wiedzy pod okiem ekspertów. Z myślą o lekarzach chcących rozwijać się w dziedzinie medycyny estetycznej,  Polskie Towarzystwo Lekarskie powołało w 2002 r. Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej (PSME). Obecnie jest to najstarsza i największa placówka kształcącą w tym kierunku w Polsce. Szkoła może się pochwalić ponad 500 absolwentami, z których wielu wybiło się w swojej dziedzinie.

Dlaczego warto wybrać Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL?

  • najwyższy poziom kształcenia, bliski specjalizacji- umiejętności lekarskiej
  • wiedza przekazywana przez uznanych polskich i zagranicznych ekspertów;
  • holistyczne podejście do pacjenta, z uwzględnieniem nauk humanistycznych;
  • punkty edukacyjne, PSME PTL jest wpisana do rejestru OIL;
  • III rok wyłącznie zajęcia praktyczne i samodzielne wykonywanie zabiegów pod opieką wykwalifikowanych specjalistów;
  • sprzęt i preparaty renomowanych producentów;
  • wstęp wolny na dwie konferencje medyczne w roku;
  • roczne szkolenie Master dla absolwentów.

PSME PTL w 2014 r. została wyróżniona nagrodą „EuroSymbolu Nowoczesnego Kształcenia”. Otwartość na sugestie studentów oraz dostęp do najnowszych urządzeń i preparatów medycznych pozwala tworzyć program studiów odpowiadający współczesnym standardom edukacyjnym. Szkoła prowadzi zajęcia dla lekarzy wszystkich specjalności, którzy zamierzają prowadzić praktykę z zakresu medycyny estetycznej.
I choć medycyna estetyczna nie jest specjalizacją medyczną, to dyplom PSME gwarantuje zdobycie wykształcenia w formie i na poziomie bliskim specjalizacji lekarskiej. Komitet naukowy składa się ze znamienitych polskich i zagranicznych ekspertów.

Kto może podjąć naukę w PSME?

Naukę w szkole może podjąć każdy lekarz, który posiada dyplom ukończenia Akademii Medycznej na kierunku lekarskim i czynnie wykonuje swój zawód. Nauka trwa trzy lata i kończy się egzaminem testowym oraz prezentacją pracy dyplomowej przed Komisją złożoną ze specjalistów. Absolwenci uzyskują tytuł lekarza medycyny estetycznej, nadawany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej.

Aby zostać studentem PSME PTL, należy do 30 września 2018 r. dopełnić formalności oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Kolejność zgłoszeń jest brana pod uwagę w procesie rekrutacji.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

+48 (22) 628 58 21
medycyna.estetyczna@wp.pl
Niezbędne dokumenty rekrutacyjne: www.psme.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj