21. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

0
2019

6–7 października 2018 | Gdańsk, AMBEREXPO

PIĘKNO W ROLI GŁÓWNEJ
330 firm i marek z Polski oraz zagranicy, możliwość testowania i zakupu produktów w promocyjnych cenach ponad 60 wydarzeń z udziałem światowej sławy mistrzów sztuki fryzjerstwa i wizażu, emocjonujące konkursy, najświeższe trendy i nowości, porady ekspertów – 21. edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA zapowiada się fantastycznie. Warto tu być!

Show na czerwonym dywanie
Targi URODA rozpoczną się w iście oskarowym stylu – pokazem Red Carpet Glow z udziałem finalistek Mistrzostw Wizażu i Stylizacji. I od tej chwili dziać się już będzie non stop, bo imponujący program wydarzeń wypełniony jest co do minuty. Najbardziej widowiskowe wydarzenia: inspirujące pokazy, prestiżowe konkursy i mistrzostwa odbywać się będą na czerwonym dywanie w STREFIE SHOW. To tu swój kunszt i talent pokażą światowej sławy goście specjalni targów. Tu odbywać się będą finały Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw we Fryzjerstwie СМС Polska Beauty Awards Gdańsk 2018 i Mistrzostw Makijażu Kobiety Dojrzałej. Tu swoje wielkie chwile przeżywać będą laureaci konkursów.

Światowe trendy: od chłodnej Skandynawii po gorące Włochy
Targową niedzielę zdominuje DZIEŃ FRYZJERA. W podróż po fryzjerskich trendach – od chłodnej Skandynawii po gorące Włochy – zabiorą nas: Vazha Mkhitaryan z Rosji (dwunastokrotny mistrz świata we fryzjerstwie i wiceprezydent CMC), który zaprezentuje Fryzury i upięcia haute couture, Antonio Bilancio (prezydent CMC), Luigi Galluccio, Oreste Cuomo przedstawią Włoskie spojrzenie na nowoczesne trendy i Finlandia Callisto Group – Alina Pikarewska i Svetlana Kiljunen w pokazie Skandynawskie motywy.

Kto pojedzie do Japonii? 
Liczba konkursów towarzyszących Targom URODA jest imponująca! I równie imponujące są nagrody. Najbardziej prestiżowe są Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa we Fryzjerstwie СМС Polska BEAUTY AWARDS GDAŃSK 2018, rozgrywane w kategoriach damskich: Salon Look (modne strzyżenie z modelowaniem), Evening Style (fryzura wieczorowa), Bridal Style (fryzura ślubna) i w kategorii męskiej: Old School (strzyżenie z modelowaniem). Tegoroczną nowością jest konkurencja Full Fashion Look, w której zadaniem uczestników będzie przygotowanie stylizacji Elegant modern style. Zwycięstwo, poza ogromnym prestiżem, da również nominację do kadr narodowych na Mistrzostwach Europy 2018 (Włochy) i Mistrzostwach Świata 2019 (Japonia).

Konkursowe emocje – jest o co walczyć!
Po raz pierwszy podczas targów URODA odbędą się MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA STYLIZACJI I PIELĘGNACJI RZĘS I BRWI Amber Eyes, obejmujące stylizację damskich i męskich brwi, a także bardzo popularny w branży kosmetycznej zabieg liftingu/laminowania rzęs. Po raz pierwszy także wręczone zostaną nagrody laureatom FOTOKONKURSU FRYZJERSKIEGO Gdańsk Fotofryz Awards 2018.
Dwa nowe konkursy organizuje również Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Są to: OTWARTY KONKURS MĘSKI Lalka Ken oraz OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH TALENTÓW w kategoriach: fryzjerstwo damskie Bogini wszechczasów widziana oczami wyobraźni fryzjera i fryzjerstwo męskie Bogowie, krezusi widziani oczami wyobraźni fryzjera. Niesłabnącą popularnością wśród uczestników i publiczności cieszą się też konkursy towarzyszące targom już od wielu lat:

 • MERCURIUS GEDANENSIS – konkurs dla wystawców na najlepsze produkty prezentowane na Targach URODA
 • 8. Otwarte Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji RED CARPET GLOW
 • 19. Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej MAKIJAŻ KOKTAJLOWY
 • 21. Mistrzostwa Stylizacji Paznokci NAIL MASTER CUP
 • 6. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym
 • 12. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN w kategoriach fryzjerstwo damskie i fryzjerstwo męskie
 • 5. Konkurs Międzyszkolny OPEN HAIR CUP 2019: Jasna i ciemna strona lalki Barbi, w którym rywalizują drużyny szkolne z całej Polski
 • Otwarty Młodzieżowy Konkurs Fryzjerski
 • MISTRZOWIE URODY – Gala Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego o tytuł: Fryzjera Roku, Salon Fryzjerski Roku, Kosmetyczkę Roku, Studio Urody Roku, Stylistkę Paznokcia Roku, Make-up Artist Roku, Linergistkę Roku, Trenera Personalnego Roku, Dietetyka Roku oraz SPA Roku w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Uczyć się od najlepszych
Targi URODA to także doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności i kwalifikacji, tym bardziej że certyfikowane szkolenia, kreatywne warsztaty i wykłady poprowadzą eksperci i instruktorzy najwyższej klasy:

 • Anna Zenkovska, top stylistka, finalistka konkursów mistrzostw świata i Europy (warsztaty Anatomia strzyżenia – geometryczne podejście do strzyżenia damskiego)
 • Beata Małachowska, wieloletnia wizażystka marek Christian Dior i Chanel, właścicielka Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty Art (pokazy: Makijaż wegański – świeżość i młodość w zgodzie z naturą, Makijaż ślubny – wegańskie piękno panny młodej)
 • Jolanta Wagner, make-up artist, dyrektor artystyczna Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej (Ogólnopolski Kongres Wizażystów Ślub zgodny z trendami)
 • Adrian Świderski, makijażysta gwiazd, znany ze współpracy z magazynami mody Vogue, Harper’s Bazaar i stacjami telewizyjnymi BBC i TVN (Pokaz Makijażu Glamour)
 • Antonio Bilancio z zespołem (warsztaty barberskie Mistrzowskie Cięcia – strzyżenie Old School bez użycia maszynki i depilacja brody nitką).

W bogatym programie edukacyjnym przewidziane są również szkolenia i konferencje poświęcone stylizacji paznokci, makijażowi permanentnemu, nowatorskim technikom odbudowy skóry i wiedzy, jak dzięki facebookowi zwiększyć sprzedaż swoich produktów i usług w branży beauty. Swoją wiedzę wzbogacić będzie można także na specjalistycznych Kongresach – Stylizacji i Pielęgnacji rzęs i brwi AMBER EYES, Podologicznym czy Wizażystów.
Na wielu stoiskach będzie też można skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i innowacyjnych zabiegów. Natomiast w Strefie Mody Creative Zone by Maarwin będzie można zasięgnąć rady stylistów, wizażystów, spotkać się z blogerami i fotografami oraz poznać najnowsze trendy w modzie na nadchodzący sezon 2019.

Broda idealnie skrojona 
Wszystkiego o sztuce pielęgnowania i strzyżenia brody dowiemy się w Strefie Barberingu. Warsztaty i pokazy najnowszych trendów, które zaprezentuje firma szkoleniowa Super Barber z Wojciechem Karwatem (Mistrz Polski w barberingu) oraz mistrzowie z Barber Expert Academy.

Fajnie jest pomagać 😊
Z inicjatywy Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw targom towarzyszy akcja charytatywna Czesanie za uśmiech, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i promocja młodych talentów fryzjerskich. Za datki wrzucone do specjalnie przygotowywanych puszek uczniowie szkół zawodowych będą czesali chętne osoby. Akcję w tym roku wesprą także laureaci międzynarodowych konkursów – mistrzowie fryzjerstwa m.in. Joanna Jakubek, Joanna Kuzas-Jakuszewska i Iwona Ostrowska. Bądźmy szczodrzy!

Strefy tematyczne, czyli jak się poruszać
W trzech halach wystawienniczych gdańskiego centrum AMBEREXPO swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: kosmetyków profesjonalnych, kosmetyków do użytku domowego, kosmetyki kolorowej, kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci, podologii oraz wyposażenia i akcesoriów do salonów. Dla ułatwienia ekspozycja targowa podzielona została na strefy tematyczne:

 • STREFA SHOW | pokazy trendów we fryzurach i w makijażu, konkursy, mistrzostwa
 • STREFA POKAZOWA | prezentacje najnowszych zabiegów kosmetycznych
 • STREFA MAKIJAŻU | Make-Up Studio – Beauty Corner, konsultacje z wizażystkami
 • STREFA BARBERINGU | pokazy i porady ekspertów
 • STREFA PODOLOGII |narzędzia, urządzenia, kosmetyki do salonów specjalizujących się w diagnostyce, leczeniu i pielęgnacji stóp
 • STREFA MODY | Creative Zone by Maarwin – trendy na sezon 2019, spotkania ze stylistami, fotografem, blogerami, modelkami, wizażystami, pokazy mody i biżuterii
 • STREFA KONFERENCYJNA | kongresy, wykłady i szkolenia dla profesjonalistów
 • STREFA MISTRZOSTW | fryzjerstwo, stylizacji paznokci, makijaż permanentny
 • STREFY WYSTAWCÓW | kosmetyka i fryzjerstwo

więcej informacji: urodatargi.pl
facebook https://www.facebook.com/TargiUroda
Instagram https://www.instagram.com/targiuroda/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj