XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

0
1460

W dniach 2-4 października 2015 r. w Warszawie już po raz piętnasty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, największe w Europie Środkowej spotkanie lekarzy oraz najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Trwające trzy dni wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania wybitnych naukowców i praktyków z całego świata, pracujących na rzecz rozwoju tej gałęzi medycyny. W ramach Kongresu będzie miała również miejsce
X Międzynarodowa Konferencja „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej”.

Kongres organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL, objętą patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej.

DLACZEGO WARTO?

Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń w swojej dziedzinie w Europie i co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Kongres gromadzi każdorazowo około 1 300 uczestników oraz stanowi miejsce największej ekspozycji materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej, w której bierze udział około 100 firm. Jest to doskonała okazja do prezentacji najnowszych technik i osiągnięć w medycynie estetycznej oraz przeciwstarzeniowej, które jak żadna inna dziedzina medycyny rozwinęły się przez ostatnie 20 lat.

Bogaty i różnorodny program naukowy oraz rozbudowana oferta pokazów praktycznych czyni to spotkanie niezwykłą okazją do pogłębiania i poszerzania swojej wiedzy. Zaproszeni wykładowcy, prawdziwi luminarze w swoich dziedzinach, chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze swoimi młodszymi lub mniej doświadczonymi kolegami.

− Zależy nam zarówno na rozwoju medycyny estetycznej, jak i na tym, aby była to dziedzina obdarzona zaufaniem pacjentów i lekarzy. Dlatego dużo czasu poświęcamy na ich kształcenie oraz działania, które mają na celu podbudowę naukową tej dyscypliny. Jednym z takich działań jest między innymi organizacja Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging − podkreśla dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), organizator wydarzenia.

PROGRAM

Wykłady odbywające się w kilku aulach są symultanicznie tłumaczone na język angielski, a kilkadziesiąt workshopów i pokazów przyciąga setki zainteresowanych lekarzy. W ciągu 3 październikowych dni zostanie poruszonych wiele tematów z zakresu medycyny estetycznej, w tym: wypełnianie tzw. trudnych okolic, biologia kwasu hialuronowego, najskuteczniejsze metody korygowania owalu twarzy, sposoby na niedoskonałości skóry (m.in. przebarwienia, rumień) oraz ciała (w tym cellulit). Na panelach dyskusyjnych zostaną także poruszone zagadnienia związane z laserami i innymi źródłami energii w medycynie estetycznej, usuwaniem oraz transplantacją tłuszczu, flebologią, czy ginekologią estetyczną. Nie zabraknie też kontrowersji, czyli krytycznej oceny różnych opinii na temat coraz bardziej wyrafinowanego sprzętu. Dodatkowo zaproszeni prelegenci opowiedzą o metodach leczenia powikłań związanych z zabiegami estetycznymi.

Pełny program XV Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging:

http://psme.waw.pl/kongres


PRELEGENCI

Jak co roku będziemy gościli wielu znanych ekspertów – prelegentów z kraju i z zagranicy (Włochy, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy, Turcja, Izrael, USA, Ukraina  i inne kraje). Swój udział potwierdzili już Bruno Bioulac, Maurizio Caccarelli, Joseph Choukroun, Reinhard Gansel, Bob Khanna, Gustavo Leibaschoff, Lubomir Lembas Leonardo Longo, Nicola Zerbinati, Torello Lotti i wielu innych.

Czynnikiem stanowiącym dodatkową zachętę do uczestnictwa w jubileuszowej, XV edycji Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging są punkty edukacyjne, niezwykła gościnność luksusowego hotelu Hilton oraz wyjątkowe atrakcje, będące doskonałą okazją do spotkań i wymiany doświadczeń.

PARTNERZY NAUKOWI

  • Polskie Towarzystwo Flebologiczne
  • Polskie Towarzystwo Kosmetologiczne
  • Sekcja Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej

MIEJSCE

Hotel Hilton, ul. Grzybowska 63, 00-844 Warszawa

TERMIN

2-4 października 2015 r.

ZAPISY:

http://psme.waw.pl/kongres/

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL

Al. Ujazdowskie 22/2 (domofon 16)

00-478 Warszawa

tel.: +48 22 628 58 21

fax: +48 22 628 93 44

kom: 691 054 696

E-mail: sekretariat@ptmeiaa.pl

W RAZIE PYTAŃ ZE STRONY MEDIÓW, PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM

Justyna Jankowska, tel.: 884 669 676, e-mail: justyna.jankowska@com-and-media.pl

Panorama_hall_recepcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj