XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

0
1554

W dniach 2-4 października 2015 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbył się jubileuszowy, 15. Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, największe coroczne spotkanie między lekarzami medycyny estetycznej a najważniejszymi ekspertami z branży. W Kongresie wzięło udział blisko 1000 uczestników, w tym ponad 80 prelegentów z kraju i zagranicy oraz ok. 80 wystawców.

Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej to największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowowschodniej. Jest to również jedno z najważniejszych źródeł informacji o nowościach, problemach, trendach oraz innowacyjnych odkryciach w obszarze medycyny estetycznej. To także możliwość spotkania wielu znanych ekspertów z kraju i zagranicy.

W pierwszym Kongresie, który odbył się w 1996 roku, uczestniczyło zaledwie 100 lekarzy, natomiast w tym roku gościliśmy już ponad 800 uczestników. Te liczby pokazują zmianę jaką przeszliśmy na przestrzeni ostatnich 19 lat. Cieszymy się, że każdy kolejny Kongres wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród lekarzy i wykładowców z całego świata. Jako organizatorzy staramy się cały czas modyfikować i ulepszać formułę Kongresu, tak aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników – mówi dr Andrzej Ignaciuk, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Nowości i premiery

W tegorocznym programie Kongresu pojawiła się nowość – cykl seminariów z uznanymi specjalistami, który zatytułowaliśmy „Jak ja to robię” – mówi dr Ignaciuk. Ekspert w danej dziedzinie (np. preparaty wypełniające, toksyna botulinowa, ginekologia estetyczna, lasery) przedstawiał krótki, kilkuminutowy wstęp, po którym uczestnicy mogli zadawać pytania o szczegóły wykonywanych zabiegów. – Pozwoliło to na bezpośredni kontakt z wybitnymi ekspertami światowej klasy, o który nie jest wcale tak łatwo w tradycyjnych wykładowych formułach kongresowych – tłumaczy doktor Ignaciuk. Kolejnym elementem urozmaicającym formułę Kongresu były sesje, w trakcie których eksperci na podstawie fotografii modelki opowiadali, co zrobiliby w określonym przypadku, jakie są ich propozycje zabiegowe. W ciągu trzech dni wydarzenia odbyło się w sumie ponad 30 praktycznych zajęć warsztatowych.

W trakcie trzech dni wydarzenia zostało poruszonych wiele ciekawych tematów z zakresu medycyny estetycznej. Tradycyjnie już odbyła się dyskusja o toksynie botulinowej i jej najnowszych zastosowaniach, również w połączeniu z preparatami wypełniającymi. Uczestnicy mogli się też spodziewać premier nowych preparatów do estetycznych iniekcji. Pojawiły się wykłady na temat stosowania komórek autologicznych w medycynie estetycznej. Ważny punktem były również nowości w zakresie laserów naczyniowych i laserów frakcjonujących.

Szczegółowy program Kongresu: www.icaam.pl i www.ptmeiaa.pl.

MEiAA 1 MEiAA 2 MEiAA 3 MEiAA 4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj