Relacja z IV edycji Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego – 11.10 2015 – Warszawa

0
2361

Już po raz czwarty odbył się Edukacyjny Kongres Kosmetyczny organizowany przez portal Ambasada Kosmetyczna. Celem kongresu jest szerzenie wiedzy z dziedziny kosmetologii, ukazanie innowacji, możliwość nawiązania relacji biznesowych a także wymiana doświadczeń z ekspertami.

11 października 2015 w Hotelu Lord w Warszawie odbyła się IV edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego. Na kongres przybyło ok. 150 uczestników: kosmetolodzy, kosmetyczki, właściciele salonów kosmetycznych i SPA, producenci i dystrybutorzy kosmetyków, studenci kierunków kosmetycznych a także eksperci z branży, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Jako pierwsza wystąpiła Anna Suchta, która zaprezentowała ofertę kosmetyczną czeskiej firmy FORLIFE&MADAGA. Zgodnie z filozofią firmy „FOR LIFE” czyli „dla życia”, tworzą kosmetyki wpływające na lepsze i szczęśliwsze życie.

Jako kolejna prelegentka wystąpiła Natalia Pokrywka, ekspert firmy BIOMARIS. Opowiedziała o poszukiwaniu skutecznych zabiegów „kosmetyki białej”: thalasso w ujęciu BIOMARIS.

„My nie jesteśmy produktem laboratorium, żadne maszyny nie składają nas z części. My jesteśmy z natury i dlatego to co z natury wypływa, jest z nami w zgodzie i harmonii. Nie koniecznie musimy inwazyjnie i agresywnie coś wtłaczać. Może ze skóry coś wydobyć- piękno, prawidłowe jej funkcje”

– tłumaczyła Natalia Pokrywka.

Następnie wystąpiła mgr Marta Wacewicz opowiadając o makijażu medycznym jako procedurze uzupełniania leczenia wybranych chorób i defektów skórnych.

„Makijaż korygujący czasowy jest nazywany kamuflażem medycznym. Do tego rodzaju makijażu stosuje się kosmetyki, które mają zamaskować defekty skórne na określony czas, zminimalizować nieestetyczny, czasem nawet szpecący wygląd skóry.”

– tłumaczyła Marta Wacewicz oraz omówiła rodzaje i właściwości kosmetyków używanych w makijażu medycznym. Podkreślona została również poprawa jakości życia po zakamuflowaniu defektów skórnych u osób chorych.

Efektywne wykorzystanie systemu do zarządzania salonem i gabinetem to zagadnienia, które omówił Bartłomiej Danek, szef i założyciel Wizyta.pl . Wizyta.pl posiada system rezerwacji pozwalający zarządzać wizytami w firmie. Przekonywał, że dzięki rejestracji firmy w Wizyta.pl, kosmetyczka nie będzie zrywać relacji budowanej z klientką podczas wizyty i tracić cennego czasu, na odbieranie telefonów.

Po przerwie, na której obecni goście mogli zapoznać się ze specjalna ofertą wystawców, wystąpiła Iwona Krzemińska, ekspert Forever Living. Prezentowała właściwości kosmetyczne i lecznicze Aloesu a także omówiła jak zwiększyć efekty zabiegów poprzez zastosowanie odpowiedniej suplementacji. Tłumaczyła, że czasami w celu poprawy jakości skóry wystarczy zastosowanie odpowiednich witamin i minerałów, których dostarczamy zbyt małe ilości z pożywienia.

„Niedobór witamin w organizmie zaburza ogólny zarys skóry. Jeżeli w organizmie brakuje witamin i minerałów, skąd organizm je weźmie? Weźmie ze skóry, z kości.”

– tłumaczyła.

Piotr Bielawski , specjalista do spraw podologii i kosmetolog, omówił świadome podejście do problemu hiperkeratoz. Tłumaczył, że na powstawanie hiperkeratoz może mieć wpływ m.in. deformacja stóp, noszenie niewygodnego obuwia lub zbyt szybie rogowacenie naskórka. Zaznaczył, że częsta praktyka polegająca na usuwaniu hiperkeratoz frezarkami, może przyczynić się do pogłębiania problemu.  Wytłumaczył prawidłowe postępowanie oraz pokazał pracę ze skalpelem i dłutem z zastosowaniem podoceutyków.

W dalszej części konferencji Magdalena Hafezi-Chojecka, dyplomowany podolog w Polsce i Niemczech omówiła temat nadpotliwości dłoni i stóp wraz z pokazem zabiegu Schiele. Metoda Schiele polega na kąpieli podeszw stóp w wodzie o stopniowo podwyższanej temperaturze. Celem zabiegu jest rozszerzanie naczyń krwionośnych, ogrzewanie stóp i całego ciała co w konsekwencji ma prowadzić do poprawy stanu organów i ogólnego odtrucia organizmu. Podczas wykładu zostały omówione przyczyny nadpotliwości, do których zaliczane są  zaburzenia hormonalne, nadwaga, intensywne uprawianie sportów lub chroniczne infekcje.

O działaniu osocza bogatopłytkowego na skórę opowiedział dr Zbigniew Leśniowski, Certyfikowany Specjalista Medycyny Estetycznej (EBBA), Dyrektor Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych ECLEST, Dyrektor Medyczny Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej.

„Szukano i okazało się że jest w przyrodzie substancja, która do tej pory jest najsilniejszą znaną nauce substancją pobudzającą te komórki (fibroblasty). Taką substancja jest tzw. czynnik wzrostu Transforming Growth Factor beta czyli TGF-β . To jest czynnik, który jest zawarty w płytkach krwi.”

– tłumaczył dr Leśniowski.

Następnie Monika Krzyżostan opowiedziała o kosmetykach dla dzieci i kobiet w ciąży, o rekomendowanych składnikach i zapobieganiu dermatozom. Wymieniła różnice w morfologii skóry niemowląt w stosunku do skory dorosłych:

„Skóra niemowląt ma dużą powierzchnię w stosunku do jej masy, w związku z czym jest bardziej podatna na podrażnienie i wnikanie substancji obcych. Większe wnikanie substancji obcych jest spowodowane również cienkim i słabo przylegającym naskórkiem. Ze względu na słabszą aktywność gruczołów potowych, występuje powolniejsze zakwaszanie skóry, długo utrzymuje się pH zasadowe. Jest słabszy mechanizm termoregulacyjny i większe ryzyko przegrzania organizmu. Skóra niemowląt ma również małą pojemność buforowa, przez co płaszcz lipidowy łatwo ulega uszkodzeniom. Skóra jest bardziej podatna na rozwój bakterii. Słabsze wydzielanie sebum sprawia, że jest większa podatność na podrażnienia i wysychanie.”

– tłumaczyła.

Po przerwie Kalina Ben Sira, założycielka i prezes sieci Klinik La Perla podzieliła się swoimi doświadczeniami z zakresu budowania oferty salonu kosmetycznego. Wymieniła 5 najczęściej popełnianych błędów. Ważne jest aby ”praca była pasją, aby robić to co się kocha”, stale podnosić swoje kwalifikacje, być na bieżąco z ofertą konkurencji oraz podpatrywać jak funkcjonują salony kosmetyczne za granicą.

Na zakończenie kongresu odbyła się loteria z licznymi nagrodami.

Partnerami IV Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego byli:

– ROYX PRO oraz Centrum Podologiczne na Zdrowiu

Swoją ofertę produktową zaprezentowały takie firmy jak:
ROYX PRO, Centrum Podologiczne na Zdrowiu, Forlife&Madaga, Beauty Box by Klinika La Perla, WellU, Estetica Group, Adam&Eve Wax, Natural Cosmetic, BIOMARIS, Marketing Beauty, Forever Living Products, Arbonne, SMOOTH. Firmy te były również Fundatorami Nagród dla uczestników kongresu.

Relacja przygotowana przez portal www.biotechnologia.pl

Patronami Medialnymi IV edycji Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego były czasopisma: Dla Spa, Kosmetologia Estetyczna, Medycyna Estetyczna i Anti-Aging, Imperium Kobiet oraz portale Biotechnologia.pl i Planetakobiet.com.pl. Każdy uczestnik kongresu podczas rejestracji otrzymał egzemplarz czasopisma Dla Spa oraz Kosmetologia Estetyczna.

 

Galeria zdjęć

P1120902 P1120903

P1120905 P1120907

P1120914 P1120918

P1120927 P1120928

P1120931 P1120937

P1120941 P1120942

P1120944

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj