Relacja z III edycji Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego – 19.04 2015 – Warszawa

0
1761

III Edukacyjny Kongres Kosmetyczny za nami!

Inspirujące wykłady, pokazy, wybitni wykładowcy, polscy i zagraniczni wystawcy z innowacyjnymi produktami, loteria z licznymi nagrodami! Ponad 150 uczestników ! To bilans III Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego.

W niedzielę 19 kwietnia 2015 r. w Warszawie w Hotelu Lord odbyła się III edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego, w której wzięło udział ponad 150 uczestników.

Podczas III Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego zostały poruszone tematy z zakresu podologii, kosmetyki naturalnej, kosmetologii estetycznej oraz marketingu. Wykłady urozmaicone były również pokazami omawianych zabiegów kosmetycznych.

Kongres rozpoczął się wykładem Pani Bożeny Thomsen – specjalistki ds. usuwania tatuaży, przedstawicielki firmy Skinial® Bezlaserowe usuwanie tatuażu. Pani Bożena Thomsen przekazała uczestnikom wiele istotnych informacji na temat ryzyka jakie niosą pigmenty używane do tatuaży oraz przedstawiła zalety bezlaserowego usuwanie tatuaży firmy Skinial®

Kolejny wykład wraz z pokazem pt. ”Rekonstrukcja płytki paznokciowej + pokaz wykonania rekonstrukcji”przedstawiła Pani Katarzyna Wójcik – specjalista ds. podologii, kosmetolog – Centrum Podologiczne na Zdrowiu (Partner). Pamiętajmy –  zabieg rekonstrukcji to nie tylko kwestia estetyki, jego celem jest także zabezpieczenie łożyska przed wnikaniem drobnoustrojów.

Następnie Pan Piotr Bielawski specjalista ds. podologii – Centrum Podologiczne na Zdrowiu (Partner), zaprezentował wykład pt. „Pękający problem” w praktyce podologicznej”. Po wykładzie uczestnicy mogli zobaczyć przykładowy opatrunek zaaplikowany na pękające pięty.

Po wykładach z zakresu podologii, Pani Iwona Ściślicka – kosmetolog z firmy Yvene Cosmetics, zaprezentowała swój innowacyjny produkt jakim jest LIFTING SPRAY – alternatywa dla medycyny estetycznej.Podczas wykładu każdy uczestnik mógł na własnej skórze przekonać się o działaniu preparatu.

Kolejnym bardzo interesującym wykładem był wykład Partnera III Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego marki Alteya Organics i Naarei. Pani Kinga Goryl, specjalista do spraw PR, przekazała uczestnikom kongresu ogromną dawkę wiedzy na temat kosmetyków organicznych w salonach urody i Spa. Uczestnicy dowiedzieli się również jak rozróżnić wysokiej jakości, skuteczne kosmetyki organiczne.

Następnie Pani Marta Godlewska i Anna Redel – koordynatorzy programu ”Derma Friendly”, przedstawiły Ogólnopolski Program Edukacyjny „Derma Friendly – w trosce o skórę”, który skierowany jest do pracowników salonów pielęgnacji urody i ma na celu m.in. budowanie społeczeństwa przyjaznego osobom cierpiącym na łuszczycę.

Kolejny wykład pt. ”Terapia CO2 – Karboksyterapia” przedstawił Pan Jacek Szadkowski z firmy N-Symbiosis Polska. Wykład obfitował w wiele ciekawostek dla branży kosmetycznej.

Bardzo interesującym wykładem był wykład pt. ”Terapia wypadania włosów z uwzględnieniem metod dostępnych w gabinecie kosmetycznym” zaprezentowany przez dr Zbigniewa Leśniowskiego – Certyfikowanego Specjalistę Medycyny Estetycznej (EBBA), Dyrektora Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych ECLEST, Dyrektora Medycznego Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej. W trakcie wykładu omówione były m. in. najczęstsze przyczyny i rodzaje wypadania włosów (łysienia). Przedstawione zostały wytyczne postępowania w różnych rodzajach łysienia oraz możliwe do uzyskania efekty, z uwzględnieniem najnowszych doniesień naukowych. Wykład wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach kongresu.

Również bardzo ciekawy i inspirujący był kolejny wykład przeprowadzony przez Panią Jolantę Gajdę kosmetologa z firmy BCL SPA. Wykład pokazał uczestnikom jak zastosowanie kompleksowego systemu pielęgnacji może pomóc nam w budowaniu lojalności klienta. Dodatkowym urozmaiceniem wykładu był pokaz zabiegu BCL SPA.

Niezwykle dynamicznie i profesjonalnie został przedstawiony kolejny wykład pt. ”Psychologiczne aspekty tworzenia indywidualnie dopasowanych zabiegów na twarz i ciało”, który przedstawiła Pani Anna Rutkowska – Didiuk – współwłaścicielka Mokosh Cosmetics, psycholog, coach i trener m. in. z zakresu obsługi klienta, komunikacji i budowania relacji. Podczas wykładu zostały zaprezentowane m. in. potrzeby psychologiczne klienta jakimi są: zysk, bezpieczeństwo, wygoda, prestiż oraz skuteczna komunikacja z klientami salonów kosmetycznych. W wykład zaangażowani byli wszyscy uczestnicy.

Na zakończenie odbył się wykład pt. ”Czynniki wpływające na sukces zawodowy w branży kosmetyki profesjonalnej”, który przedstawiła Pani Alicja Lewandowska – trener umiejętności interpersonalnych, autor programu rozwojowego dla kosmetyczek „Krok po kroku do sukcesu”. Wykład przedstawiony był w bardzo oryginalny sposób a uczestnicy kongresu brali w nim czynny udział. Rozpoczął się od wspólnego tańca ”macareny”, co wprawiło uczestników w stan relaksacji a zakończył się piękną melodią przy której każdy uczestnik z zamkniętymi oczami marzył o tym czego pragnie. Wnioski z tego wykładu?  Według Pani Alicji Lewandowskiej)”Aby mieć poukładane życie zawodowe trzeba być najpierw poukładanym w życiu prywatnym. Wiele osób wciąż powtarza, że jest ciężko, że jest kryzys. A tym czasem sukces jest dużo bliżej niż się większości wydaje”.

Kongres zakończył się długo wyczekiwaną i tradycyjną już atrakcją jaką jest loteria z licznymi nagrodami od Fundatorów Nagród.

Fundatorami Nagród III edycji Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego byli:  Alteya Organics i Naarei, Centrum Podologiczne na Zdrowiu, BCL SPA, Forlife&Madaga, Natural Cosmetic, Biopharma, BIOMARIS, Yvene Cosmetics, Mokosh Cosmetics, Derma Friendly, Noble Medica, Prestige, Diabpol.

Oprócz części wykładowej III Edukacyjny Kongres Kosmetyczny zawierał część wystawową, gdzie można było zapoznać się i skorzystać ze specjalnych ofert przygotowanych przez partnerów i wystawców kongresu. Swoje produkty podczas III Edukacyjnym Kongresie Kosmetycznym prezentowały marki/firmy:

Alteya Organics i Naarei (Partner) – światowy lider w produkcji kosmetyków organicznych z olejkiem z róży damasceńskiej i lawendy  oraz włoskich kosmetyków naturalnych do makijażu.

Centrum Podologiczne na Zdrowiu (Partner) – oferuje szkolenia oraz przekazujące wiedzę praktyczną oraz teoretyczną z zakresu podologii

Forlife&Madaga, Natural Cosmetic, Biopharma, BIOMARIS, Yvene Cosmetics,  Derma Friendly, Noble Medica, Prestige, Skinial, Biżuteria Kli-Jo, N-Symbiosis.

Patronat Medialny nad III Edukacyjnym Kongresem Kosmetycznym objęły czasopisma: Dla Spa, Kosmetologia Estetyczna oraz portale ambasadakosmetyczna.pl, Biotechnologia.pl oraz TrustedCosmetics.pl

Dziękujemy Uczestnikom, Partnerom, Fundatorom Nagród, Wystawcom, Patronom Medialnym za udział w kongresie i zapraszamy na IV edycję Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego, która odbędzie się 11 października 2015 roku w Warszawie w Hotelu Lord. 

 

Czytaj więcej …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj