O włos do sukcesu. Trychologia w gabinecie beauty & spa

0
1605

Niespełna dwa lata temu, gdy nawiązywaliśmy kontakty z salonami kosmetycznymi i fryzjerskimi, słowo trychologia było mało rozpoznawalne. Zdarzało się nawet, że było kojarzone ze słowem „trepanacja”. Choć trepanacji do trychologii daleko, obracaliśmy tę „drobną” pomyłkę w żart, mówiąc, że przynajmniej może dotyczyć głowy.

Dziś tego typu sytuacje przytaczam jako anegdotę. Obecnie trychologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin, łącząca specjalistów z trychologii, kosmetologii, medycyny estetycznej, dermatologii oraz fryzjerstwa.

Trychologia to nie tylko pielęgnacja oraz leczenie skóry głowy i włosów w celach upiększających. To dziedzina, traktująca o włosach, ich wypadaniu i chorobach skóry głowy, zajmująca się wszystkimi przypadkami łysienia i dolegliwościami, takimi jak łuszczyca, łupież itp. Merytoryczne aspekty w kontekście tego artykułu pozostawiam specjalistom, a sam chciałbym zaprezentować nowe podejście do trychologii jako doskonałej usługi, wzbogacającej ofertę salonów beauty, medycyny estetycznej oraz ośrodków spa. Dlaczego? Ponieważ wiąże się z urodą, pielęgnacją, a także z relaksem.

Mariusz Lang
prezes zarządu
Macromedic Sp. z o.o.
operator portalu TRYCHO.pl
E: m.lang@macromedic.pl

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna, 3, 2015, 264-265

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj