XVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

0
1685

Już wkrótce Warszawa będzie świadkiem największego w tej części Europy wydarzenia, gromadzącego najlepszych lekarzy i firmy światowej branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging to okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku.

Tegoroczny Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w dniach 6-8 października w Warszawie w hotelu Hilton – będzie to już XVII edycja tego wydarzenia. Jako współorganizator mogę z dumą podkreślić, że w trakcie 20 lat swojej historii Kongres stał się ważnym punktem w kalendarzu branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Z ankiet przeprowadzonych wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną wynika, że wydarzenie to jest pierwszym i najbardziej dostępnym źródłem informacji na temat nowości związanych z rynkiem, urządzeń i problemów, które występują podczas zabiegów.

Setki uczestników z wielu branż
Ubiegłoroczny Kongres przyciągnął ponad 900 uczestników, 100 prelegentów i 75 wystawców, obecnych na 40 warsztatach i 20 sesjach. Lekarze i eksperci, których gościliśmy, byli przedstawicielami zarówno branży medycyny estetycznej, jak i dziedzin pokrewnych, takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna, naczyniowa, endokrynologia i inne. Również w tym roku Kongres będzie okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania relacji biznesowych i zawarcia ciekawych znajomości zawodowych.

Jakich nowości możemy się spodziewać?
W programie Kongresu znajdą się oczywiście tematy związane z najczęściej wykonywanymi zabiegami medycyny estetycznej, jak wypełniacze, toksyna botulinowa, peelingi czy lasery. Spośród ciekawostek w tej dziedzinie chciałbym zwrócić uwagę na doniesienia na temat nowego sposobu aplikacji toksyny botulinowej, tzw. mikrobotoks, którego efekty będą dotyczyć 1/3 dolnej części twarzy, czyli żuchwy i szyi. Wiele uwagi poświęcimy też stosowaniu wypełniaczy w okolicy oka, a ekspert z Ukrainy zaprezentuje możliwości użycia toksyny botulinowej w celu korekcji postawy.

Ważnym tematem podczas Kongresu będą także substancje autologiczne, czyli własne organizmu, zwłaszcza tkanka tłuszczowa, która jest coraz częściej stosowana nie tylko jako wypełniacz, ale także jako substancja poprawiająca jakość skóry. Ponadto będziemy mówić o innych substancjach autologicznych, takich jak fibroblasty (stosowanych w celach regeneracyjnych), komórki macierzyste czy czynniki wzrostu.

Uczestnicy wydarzenia zapoznają się lepiej z medycyną anti-aging, która będzie reprezentowana również poprzez tematykę wpływu flory bakteryjnej na funkcjonowanie organizmu. Zastanowimy się nad genetyką – jej wpływem na nasze funkcjonowanie i długość życia oraz tym, na ile genetyka może być użyteczna np. w dietetyce.

Oczywiście nie zabranie tematu powikłań po zabiegach medycyny estetycznej, które się zdarzają i – niestety – muszą się zdarzać, ale dobry lekarz medycyny estetycznej powinien potrafić sobie z nimi poradzić i ograniczyć ich negatywne efekty.

Oprócz tego podczas Kongresu poruszone zostaną zagadnienia związane z ginekologią estetyczną, chirurgią plastyczną czy urządzeniami operującymi różnymi źródłami energii.

Wykłady, debaty, warsztaty…
Jako organizatorzy Kongresu staramy się, by każda część wydarzenia była równie interesująca i stymulująca. Dlatego powtórzymy cieszące się dużym zainteresowaniem ubiegłoroczne formuły debat, a więc obrady okrągłego stołu i tzw. boxing ring, w którym przeciwnicy i zwolennicy danego zabiegu czy technologii będą wymieniać się argumentami za i przeciw.
Uczestnicy wydarzenia będą też mieli okazję wysłuchać wykładów wyjątkowych ekspertów oraz obejrzeć ekspozycje materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej wielu renomowanych firm i poddać je szczegółowej ocenie, wymieniając się opiniami z producentami.

Warto wziąć udział
Medycyna estetyczna to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź medycyny, przyciągająca lekarzy i naukowców z wielu dziedzin, odpowiadająca na potrzeby ogromnej liczby osób chcących przeciwdziałać skutkom starzenia i pielęgnować zdrowy styl życia. Ważne jest, aby w ogromie informacji, które codziennie zalewają ten rynek, odnaleźć to, co najważniejsze i najcenniejsze. Liczę, że potrzeba ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności będzie dobrą motywacją, by wziąć udział w XVII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jak zwykle zapewnimy wspaniałą atmosferę w przyjaznym i luksusowym otoczeniu hotelu Hilton. Zapraszamy też na wspólną zabawę w sobotni wieczór. Chcemy, aby było to spotkanie wznoszące dużo w profesjonalny rozwój lekarzy, a także miłym elementem socjalnym, sposobem na wymianę poglądów wśród lekarzy praktykujących medycynę estetyczną i anti-aging.

dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj