BeautyVISION i LOOK – targi dla piękna

0
2090

Kilkanaście tysięcy kosmetyczek i fryzjerów z różnych części Polski przyjechało w kwietniu do Poznania, aby zaskoczyć swoich klientów nową ofertą oraz ciekawymi pomysłami na stylizacje.

 

Targi beautyVISION i LOOK to największe w Polsce wydarzenie kosmetyczno-fryzjerskie. Podczas minionej edycji swoją ofertę kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych, akcesoriów oraz elementów wyposażenia salonów pokazało blisko 400 marek. Pawilon kosmetyczny obejmował dwa poziomy – parter był zdominowany przez stoiska wystawców, natomiast na antresoli (na ponad 1.000m2) odbywały się mistrzostwa dla stylistów paznokci.
Bądź widoczna jak gwiazda

Wydarzenie odwiedziły gwiazdy show businessu, które promowały nowe kolekcje wystawców. Na stoisku Semilac można było spotkać się z Margaret i Rafałem Maślakiem, markę Neess reprezentowała Cleo, firmę ChiodoPro  odwiedziła Edyta Górniak, Michał Szpak zaśpiewał dla fanów marki Nails Company, zdjęcie z Agnieszką Kaczorowską można było zdobyć na ekspozycji Peggy Sage, a Natalia Siwiec rozdawała autografy u Indigo. Obecność znanych twarzy nie odciągała jednak od zakupów – kolejki do celebrytów były równe tym, które ciągnęły się do kas. Uczestnicy targów docenili też pokazy stylizacji organizowane na stoiskach wystawców.

 

Mistrzowie zdradzają sekrety udanych zabiegów i stylizacji

Odwiedzając targi nie można było przegapić przestronnych stref konkursowych. Do rywalizacji o atrakcyjne nagrody i tytuł mistrza stanęło kilkaset uczestników. Stylizacje zawodników Mistrzostw Nails Olympic Show urzekły publiczność precyzją, a w przypadku kategorii artystycznej – kreatywnością i odwagą. Zainteresowaniem cieszyły się również Mistrzostwa Przedłużania Rzęs oraz organizowane w Poznaniu po raz pierwszy Otwarte Mistrzostwa Microblading . Osoby biorące udział w konkursach musiały zwalczyć tremę wywołaną przez setki zwiedzających, którzy obserwowali ich technikę. Drugiego dnia wystartowały Otwarte Mistrzostwa Polski Fryzjersko-Kosmetyczne w konkurencji Makijaż Profesjonalny. Zadaniem uczestników było przygotowanie prac o tematyce: linearny make-up i kobieta z gwiazd – inspiracje kosmosem. W tym roku do listy konkursów targów LOOK i beautyVISION dołączył plebiscyt Mistrzowie Urody, który został zorganizowany przez wydawnictwo Polska Press dla salonów z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Zgodnie z zasadami na podium stanęły osoby z największą liczbą głosów oddanych przez klientów.

 

Inne oblicze piękna

Ciekawym punktem programu był pokaz fundacji „Nigdy nie jest za późno”, w którym wzięli udział osoby z niepełnosprawnościami. Na scenie głównej modelki i modele podczas układów tanecznych prezentowali na scenie fryzury, makijaże oraz wyjątkowe stroje. Celem inicjatywy było pokazanie zgromadzonej publiczności, że  prawdziwe piękno to stan umysłu i wrażliwości, który jest niezależny od stopnia sprawności. Pokaz miał przypomnieć, że osoby z zespołem Downa oraz niepełnosprawne ruchowo mają wiele powodów do tego, aby czuć się i wyglądać pięknie.

 

Warto wiedzieć więcej

W pracy kosmetyczki czy kosmetologa nigdy nie można spocząć na laurach. Konieczne jest stałe podnoszenie kompetencji, szukanie nowych rozwiązań, aby zainteresowanie salonem nie słabło. Z tego powodu organizatorzy co roku wraz z partnerami przygotowują specjalistyczne spotkania i konferencje. W minionej edycji dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. kongres podologiczny
i  konges Salon Kosmetyczny XXI Wieku czy prezentacje innowacyjnych produktów w przestrzeni Speakers’ Corner.

 

Lubiane blogerki recenzują nowości

Na targi beautyVISION&LOOK blogerzy czekają z niecierpliwością przez cały rok. Dzięki takim eventom mają okazję pokazać i przetestować produkty, które jeszcze są niedostępne na rynku. Organizatorzy w ramach spotkania Blog Beauty Day zaprosili grupę 50 blogerów, aby wspólnie mogli poznać nowe kosmetyki topowych firm, ale też młode marki z doskonałym składem, które dopiero zaczynają być rozpoznawane przez klientów. Linki do blogów, a także fotorelacje, filmy z targów i wyniki konkursów znajdziecie na stronach organizatora: www.beautyvision.mtp.pl oraz www.look.mtp.pl. Dziękujemy wystawcom za piękne stoiska i przygotowane atrakcje, a zwiedzającym za tak liczne przybycie!

 

LOOK BEAUTY VISION 2017 LOOK BEAUTY VISION 2017

LOOK BEAUTY VISION 2017 LOOK BEAUTY VISION 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj