XIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Antiaging

0
1419

kobieta_picassa

Zaproszenie

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XIV Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging,

który w tym roku odbędzie się w dniach 3-5 października 2014 r. w Centrum Kongresowym Hilton w Warszawie.

Kongres organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej.

W ramach Kongresu będzie miała miejsce

IX Międzynarodowa Konferencja „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej”.

PARTNERZY NAUKOWI

W tym roku naszymi partnerami naukowymi są:

  • Polskie Towarzystwo Flebologiczne
  • Polskie Towarzystwo Balneologii i Medycyny Fizykalnej
  • Polskie Towarzystwo Ortodontyczne
  • Polskie Towarzystwo Kosmetologiczne
  • Sekcja Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.

PROGRAM

W ciągu 3 dni wykładów zostanie poruszonych wiele ciekawych tematów z zakresu medycyny estetycznej. Tradycyjnie już odbędzie się dyskusja nt. wypełniaczy, w tym biologii i funkcji kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i polikaprolaktonu. Porozmawiamy również o kwestiach najczęściej kojarzonych z medycyną estetyczną, takich jak redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, blizn i rozstępów. Innymi punktami kongresu będą wykłady o laseroterapii i technikach usuwania tatuaży. Nie zabraknie też kontrowersji, czyli krytycznej oceny różnych metod leczenia (szczególnie sprzętu).

Na panelach dyskusyjnych poruszymy także zagadnienia z zakresu medycyny anti-aging, w szczególności te związane ze zdrowym odżywianiem.  Odbędą się również wykłady o biostymulacji i regeneracji skóry. Zagłębimy się w obszary chirurgii plastycznej, m.in. przeszczep tłuszczu, porozmawiamy o anatomii funkcjonalnej oraz zmianach na twarzy wynikających z procesu starzenia.

PRELEGENCI

Jak co roku będziemy gościli wielu znanych ekspertów – prelegentów z kraju i z zagranicy (Włochy, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy, Turcja, Izrael, USA, Ukraina  i inne kraje).

Swój udział potwierdzili już:

Benjamin Ascher, Gustawo Leibaschoff, Marina Landau, Alberto Passi, Berthold Rzany, Leonardo Longo, Andy Pickett, Maurizio Berlanda, Mauro Castiglioni, Joanna Czuwara, Philippe Deprez, Michał Fidecki, David Grishkian, Florian Heydecker, Klaus Hoffmann, Eduardo Krulig, Juan Lopez, George Oskarbski, Luca Piovano, Paola Russo, Ewa Skrzypek, Hasan Subasi, Vladimir Tsepkolenko, Nicola Zerbinati.

Uczestnicy kongresu będą mogli korzystać z licznych work-shopów firmowych, podczas których  będą prezentowane nowe terapie, produkty i urządzenia.

Jesteśmy przekonani, że utrzymywany od wielu lat wysoki poziom merytoryczny kongresu jest wystarczającym powodem do uczestnictwa w nim. Dodatkowym bodźcem może być przyjazny i luksusowy hotel Hilton.

Zapraszamy więc serdecznie lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciw-starzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i wszystkich zainteresowanych ideą dobrostanu psychofizycznego.

Z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem!

Dr med. Andrzej Ignaciuk

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XIV MKMEiAA


Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Oddział Polskiego Towarzystwa Lekarskiego

(poprzednio Sekcja Medycyny Estetycznej PTL)

Al. Ujazdowskie 22, 00-478 Warszawa

Tel: 022 628 58 21; fax: 022 2010734

e-mail: medycyna.estetyczna@wp.plpsme@psme.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj