KAMPANIA SPOŁECZNA BEZPICZNI DLA ZDROWIA I PIĘKNA

0
1733

KONFERENCJA PRASOWA KAMPANII SPOŁECZNEJ BEZPIECZNI DLA ZDROWIA I PIĘKNA

 

Kampania Bezpieczni dla Zdrowia i Piękna stawia sobie za cel edukację osób wykonujących zawody medyczne oraz pokrewne, a także uświadamianie pacjentów w zakresie swoich praw.

Konferencja prasowa zapowiadająca kampanię społeczną Bezpieczni dla Zdrowia i Piękna, odbyła się w poniedziałek (17.11.2014) o godzinie 12:00 na Rynku Głównym 34 w Krakowie. Celem nadrzędnym konferencji było przybliżenie założeń, celów oraz planu kampanii.

Twarzą kampanii Bezpieczni dla Zdrowia i Piękna została Ilona Felicjańska, która – jak sama kilka razy podkreśliła – nie boi się mówić o tym, że sama korzysta z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych i tych poprawiających urodę. Szczególne ważne jest jednak to, aby świadomie wybierać salony kosmetyczne, które rzeczywiście będą pomagać, a nie szkodzić naszemu wyglądowi.

Oprócz Ilony Felicjańskiej wśród prelegentów znalazły się:

dr n. med. Izabela Załęska – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu MWS. im. J. Dietla, specjalista w zakresie kosmetologii

dr Anna Płatkowska – radca prawny, doktor nauk prawnych,  specjalizujący się w prawie cywilnym medycznym, a także w zakresie praw pacjenta.

Gościem specjalnym konferencji była Lydia Sarfati – założycielka globalnej marki Repêchage. W swoim przemówieniu nawiązywała do rynku kosmetycznego Stanów Zjednoczonych na którym sama realizowała już podobne przedsięwzięcia.

Wszystkie prelegentki zgodnie stwierdziły, iż częstym problemem w branży kosmetycznej jest brak świadomości i wiedzy prawnej pośród pracowników zawodów medycznych i pokrewnych oraz wśród ich pacjentów. Tylko w roku 2013 aż 64 tysiące osób podejrzewało, że złamano ich prawa jako pacjentów. Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednia edukacja zarówno lekarzy i osób wykonujących zawody okołomedyczne, jak i pacjentów. W ramach kampanii zostanie zorganizowana ogólnopolska akademia poświęcona omawianej tematyce.

 

organizatorzy

 

 

patronat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj