beautyVISION 2013 – zdrowa strona piękna

0
1812

Sukcesem Forum beautyVISION 2013 był bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Odbyło się blisko 50 specjalistycznych prezentacji poruszających szerokie spektrum zagadnień. Targowym centrum wiedzy były strefy Speaker’s corner WHITE i COLOR, w których odbywały się wykłady dotyczące odpowiednio kosmetyki pielęgnacyjnej i kolorowej. Omówiono m. in. tajniki depilacji pastą cukrową, zastosowanie niskich temperatur w kosmetologii,  zabieg konturowania sylwetki z wykorzystaniem lasera, kawitacji i endomasażu, oxybrazję i mezoterapię tlenową z użyciem kosmetyków z wyciągiem ze śluzu ślimaka oraz nieinwazyjną technologię magneto-elektro-dynamiczną z wykorzystaniem termolasera z wirującym polem magnetycznym. Największą publiczność gromadziły prezentacje obejmujące zabiegi wykonywane „na żywo”. Dzięki zastosowaniu kamer każdy z uczestników mógł dokładnie przyjrzeć się pracy specjalistów na dużym ekranie.

Tegoroczną nowością był cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników Kongres Pięknej Sylwetki „Kształtowanie pięknej sylwetki – kosmetyka, suplementacja, urządzenia, dietetyka, zarządzanie”. Jego tematykę zdominowała suplementacja, walka z miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową oraz nowe technologie w urządzeniach. W kongresie wzięło udział ponad 80 osób – przedstawicieli gabinetów beauty, spa, i medycyny estetycznej. Towarzyszyły mu stoiska firm partnerskich, które prezentowały szczegółowo swoją ofertę.

Wysoki poziom miały także wykłady Kongresu Nail Expert beautyVISION poświęconego tematyce podologii i pielęgnacji dłoni. Omówione zostały takie tematy jak: procedury zabiegu pedicure, problemy wrastających paznokci i kostki Arkady, problemy pacjenta z hiperkeratozą w gabinecie podologicznym, proces legislacji zawodu podologa w Polsce, najnowsze trendy w zdobnictwie paznokci oraz nowości w pielęgnacji rąk i nóg.

Przedstawiciele branży Wellness & SPA mogli natomiast wziąć udział w Seminarium najwspanialsze oblicze piękna i zdrowia „Ze słońcem we włosach”. Podczas tego wydarzenia mowa była m. in. o psychologii klienta, czyli jak zarządzać z pasją).

Wielkim sukcesem była tegoroczna edycja organizowanych w ramach targów beautyVISION Otwartych Mistrzostw w Makijażu Profesjonalnym. W zmaganiach wzięły udział aż 33 uczestniczki. Na wyjątkowe uznanie zasługuje ich kreatywność oraz jakość wykonania makijaży i towarzyszących im stylizacji. Kandydatki do tytułu Mistrza Polski w Makijażu Profesjonalnym 2013 zmierzyły się w dwóch konkurencjach: makijaż Kobiety WAMPA i makijaż karnawałowy. Po zsumowaniu punktów z obu konkurencji pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęła Lena Laskowska.

Swoje produkty zaprezentowało prawie 200 wystawców z Polski i zagranicy. Uczestnicy mogli zapoznać się z trendami na przyszły sezon oraz zakupić najnowsze produkty po promocyjnych cenach: kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, artykuły do pielęgnacji i zdobienia paznokci, kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji twarzy i ciała, sprzęt i wyposażenie salonów kosmetycznych. Zainteresowanie zwiedzających zakupami przerosło oczekiwania wielu wystawców, którzy w nocy z soboty na niedzielę sprowadzali z magazynów dodatkowe dostawy, by uzupełnić wykupiony towar.

Na stoiskach dostępne były najlepsze, profesjonalne produkty i urządzenia do salonów kosmetycznych renomowanych marek, w tym tegoroczni laureaci konkursu o Złoty Medal:

  • Esencja Młodości – zabieg anti-aging z komórkami macierzystymi – Bielenda Kosmetyki Naturalne sp. z o.o. s.k., Kraków
  • Preparat przeznaczony do mycia ciała w formie dźwięczącego żelu, zawierający olejek z pestek truskawek  – Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kaziemierza Pułaskiego w Radomiu, Wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, Katedra Chemii, Zakład Chemii Fizycznej i Nieorganicznej
  • Urządzenie LIPO FREEZE & FRACTIONAL RF V8 – BEJING TOPLASER TECHNOLOGY Co, LTD / zgłaszający: Centrum Dystrybucji IMAGE Artur Mazurek, Konin.

W tym samym miejscu i czasie odbyły się także największe w Polsce targi fryzjerskie LOOK, które po raz pierwszy zaprosiły uczestników do Akademii Mistrzów Hair Trendy – była to premierowa odsłona cyklu corocznych, elitarnych szkoleń dla najbardziej wymagających stylistów fryzur. W ramach targów LOOK zostały rozegrane również Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego, Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów oraz prestiżowy konkurs KREATOR.

Zapraszamy za rok w dniach 26-27 kwietnia 2014.

Przyszłoroczna edycja znów odbędzie się w naszym ulubionym „Czteropaku” z klimatyczną Aleją Lipową.

Więcej na: www.beautyvision.mtp.pl oraz www.look.mtp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj