Skórka pomarańczowa „pod ciśnieniem“

0
7540

Rynek usług estetycznych to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż. Dlatego też liczba ofert związanych z poprawieniem niedoskonałości naszego ciała jest bardzo szeroka. Do najbardziej popularnych zabiegów i jednocześnie najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki i redukcji cellulitu zalicza się Endermologie® i dermomasaż. Łączy on w sobie masaż mechaniczny z działaniem podciśnienia Obie funkcje realizowane są za pomocą specjalnych głowic, wyposażonych zazwyczaj w dość skomplikowane systemy rolek, zapewniających właściwe przyleganie do ciała i wygodny ruch masujący. Głównym zadaniem masażu podciśnieniowego jest doprowadzenie do redukcji tzw. skórki pomarańczowej oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naczyń włosowatych i limfatycznych w organizmie. Efektem zabiegu jest również redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów ciała.

Zabiegi łączone

Dermomasaż stanowi znakomity zabieg komplementarny np. z liposukcją ultradźwiękową, elektrostymulacją, krioterapią, RF itp poprawiając jędrność i wygląd skóry po zabiegu. Dostępne są urządzenia z wbudowanymi w głowicę falami radiowymi RF (Radio Frequency, elaSmooth, SmothShapes, LipoShock, SkinShock, Raylife, Bellcontour), podczerwienią, ultradźwiękami czy elektrostymulacją. Praktyka pokazuje, że znakomitym połączeniem jest wspomaganie dermomasażu wyżej wymienionymi zabiegami. Nie bez znaczenia jest dieta oraz ruch. Niektóre firmy, jako kurację, wspomagają eliminację cellulitu odpowiednimi kosmetykami, jak np. AP Anna Pikura, która zaleca stosowanie kolagenu, pozwalającego osiągnąć znacząco lepsze i szybsze efekty, potęgujące klasyczne rezultaty dermomasażu.

Różnorodność oferty

Popularność zabiegów dermomasażu sprawiła, że na rynku pojawiły się urządzenia różnych producentów, ale o podobnych założeniach technologicznych. Są to zarówno systemy oparte na analogicznie złożonych układach mechaniczne, jak i znacznie tańsze i prostsze urządzenia, gdzie rolki nie wykonują żadnego ruchu lub jedynie najprostszy ruch obrotowy. Na rynku dostępne są urządzenia do dermomasażu, które wymagają stosowania specjalnych kombinezonów, jak i takie, które wyposażono w głowice pozwalające wykonywać masaż bezpośrednio na ciele. Przebieg i skutki zabiegów są jednak zbliżone, a ostateczny wybór preferowanego sprzętu zależy od indywidualnych opinii klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, którą przygotowali dla nas producenci i dystrybutorzy aparatów do dermo masażu.

Katarzyna Wilczyńska
Zastępca Redaktora Naczelnego

Czytaj całość: Kosmetologia Estetyczna 1 (1), 2012, 71

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 
Proszę podać swoje imię tutaj